V občini Domžale so že drugič letos vlomili v isti jajcemat. Iz njega so odnesli sef z gotovino, z dejanjem pa povzročili za več sto evrov škode. "To, kar se trenutno dogaja v naši okolici, presega vse meje," je o dogodku zapisala lastnica jajcemata, ki je v upanju, da bo kdo prepoznal storilca, na družbenem omrežju Facebook delila tudi videoposnetek vloma, ki ga je posnela nadzorna kamera. Dogodek preiskuje policija.
Prebivalka naselja Rodica v Domžalah je na družbenem omrežju Facebook delila videoposnetke nadzornih kamer, na katerih nepridiprava vlamljata v družinski jajcemat.
“To, kar se trenutno dogaja v naši okolici, presega vse meje. Pretresena sem, brez besed in najraje bi se zjokala. Naš jajcemat je popolnoma uničen zaradi posameznikov – sploh ne vem, kako bi jih opisala –, ki so očitno mislili, da so v njem milijoni,” je zapisala v objavi, v kateri je delila posnetke dogodka, ki se je zgodil v noči na soboto okoli pol četrte ure zjutraj.
Sledilce je prosila, naj posnetek delijo in tako pomagajo identificirati storilca.
Storilca odnesla sef
Vlomilca sta iz jajcemata odnesla sef z denarjem. Ker so jajcemat predhodno izpraznili, je bilo v sefu le okoli 20 evrov od zadnjih nekaj večernih strank. Medtem sta nepridiprava z vlomom povzročila za več sto evrov materialne škode, je občanka povedala za N1.
V ta jajcemat pa tokrat niso vlomili prvič. Lastnica je le pred tednom in pol delila še en videoposnetek poskusa vloma vanj.
Kot je še dodala za N1, pa so jim v jajcemat vlamljali že v preteklosti, “vendar nikoli ni bilo tako hudo”. Običajno so vlomilci razbili ključavnico, a odnehali, ko so videli, da je v avtomatu sef, je dejala, tokrat pa da sta vlomilca “razbila prav vse” in odnesla še sef.

Dogodek policija še preiskuje, so za N1 potrdili na Policijski upravi Ljubljana. Podobne vlome poleg v jajcemate občasno zaznavajo tudi denimo na parkomatih in mesomatih, tarča pa večinoma niso izdelki, temveč kasete z gotovino.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje