ZDRAVA DRUŽBA: kandidati za poslance in poslanke (seznam)

Slovenija 30. Mar 202207:00 > 31. Mar 2022 11:30
Zdrava družba
Foto: Zdrava družba

Objavljamo vse kandidate in kandidatke, ki bodo na volitvah kandidirali na kandidatni listi Nestrankarske ljudske liste Gibanja Zdrava družba.

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti KRANJ (VE 1)

MOJCA VENE (VO Jesenice)
FRANCI HUMERCA (Radovljica 1)
ZVONKO STOJNŠEK (Radovljica 2)
PETER KOZJEK (VO Kranj 1)
KRISTJAN KOŽELJ (VO Kranj 2)
KLAVDIJA PODJED (VO Kranj 3)
BRANKO KVASNIK (VO Tržič)
DAMIR PINTARIČ (VO Škofja Loka 1)
TADEJA ZGAGA (VO Škofja Loka 2)
ROBIN MAJNIK (VO Kamnik)
KATARINA BOŠNJAK (VO Idrija)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti POSTOJNA (VE 2)

DAVID ZORČ (VO Tolmin)
MARTINA KOS (VO Piran in VO Izola)
ROBERT ŠKROKOV (VO Koper 1)
FRANC MALEČKAR (VO Koper 2)
OLGA KNEZ (VO Sežana)
DARJO HUMAR (VO Ilirska Bistrica)
KATARINA TEMKOVA (VO Postojna)
MIMA ZADNEK (VO Nova Gorica 1 in VO Nova Gorica 2)
MAJIN MARAŽ (VO Ajdovščina)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA CENTER (VE 3)

ANDREJ PLEVNIK (VO Logatec)
TOMAŽ GROM (VO Vrhnika)
MIRAN GORŠE (VO Ljubljana Vič – Rudnik 1)
SONJA NOVAKOVIČ JELEN (VO Ljubljana Vič – Rudnik 2)
MILAN POVŠE LJUBLJANA (VO Vič – Rudnik 3)
MATEJA PLEVNIK (VO Ljubljana Vič – Rudnik 4)
TARRA STERMŠEK KRISTAN (VO Ljubljana Center)
BARBRA JERMANN (VO Ljubljana Šiška 1)
DARKO BEGIĆ (VO Ljubljana Šiška 2)
BOŠTJAN KORELC (VO Ljubljana Šiška 3)
JURE POGAČNIK (VO Ljubljana Šiška 4)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti LJUBLJANA BEŽIGRAD (VE 4)

GREGOR KOS (VO Ljubljana Bežigrad 2)
LEON MIKULIN (VO Ribnica – Dobrepolje)
NINA KOŽAR (VO Grosuplje)
DARKO BREZOVAR (VO Ivančna Gorica)
APOLONIJA BOBNAR (VO Ljubljana Moste – Polje 1)
ENES HODŽIĆ (VO Ljubljana Moste – Polje 2)
ALEŠ SEDEJ (VO Ljubljana Moste – Polje 3)
VALERIJA KOROŠEC (VO Ljubljana Bežigrad 1)
NEVENKA MURENC (VO Domžale 1)
DORA PAL (VO Domžale 2)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti CELJE (VE 5)

MATEJA KREUH (VO Šentjur in VO Celje 1)
MARJAN RAČNIK (VO Celje 2 in VO Radlje)
SREČKO PRISLAN (VO Žalec 1 in VO Ravne na Koroškem)
MARTA VEHOVAR (VO Žalec 2)
BOJANA PUSTINEK MIOČIĆ (VO Mozirje in VO Velenje 2)
KAREN KRALJ (VO Velenje 1)
DUŠAN HARTMAN (VO Slovenj Gradec)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti NOVO MESTO (VE 6)

POLONA KAMBIČ (VO Črnomelj in VO Novo mesto 2)
KATJA ČELIČ (VO Novo mesto 1, Krško)
VITOSLAV LESKOVEC (VO Trebnje)
JOŽE MUC (VO Brežice)
NATALIJA POTOČNIK (VO Sevnica in VO Laško)
GORAN MLAKAR (VO Litija)
DARIJA KOVAČIČ (VO Hrastnik – Trbovlje)
VINKO SLADOLJEV (VO Zagorje)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti MARIBOR (VE 7)

KAREL LIPIČ (VO Šmarje pri Jelšah)
LUDVIK LEON UNTERLEHNER (VO Slovenska Bistrica)
MARKO BRUMEC (VO Slovenske Konjice)
DUNJA MATIJAŠEC HÖDL (VO Ruše in VO Maribor 2)
TANJA MILIČIĆ (VO Maribor 1)
JOCA LIPUŠ (VO Maribor 3)
ŽIGA ZEBEC (VO Maribor 4)
LJILJANA RADOSAVLJEVIĆ (VO Maribor 5)
VALENTIN LORENČIČ (VO Maribor 6)
DUŠAN ĆEŠIĆ (VO Maribor 7)

…………………….

ZDRAVA DRUŽBA: kandidati v volilni enoti PTUJ (VE 8)

KLAUDIJA DOLENČIĆ (VO Lendava)
TAMARA ZADRAVEC (VO Ormož)
BOJAN LIPOVEC (VO Ljutomer)
ROMAN PLOHL (VO Murska Sobota 1)
STOJAN HABJANIČ (VO Murska Sobota 2)
PETRA STRGAR RIŽNAR (VO Gornja Radgona)
DAMIR LENART (VO Lenart)
JERNEJ MIKLOŠIČ (VO Pesnica)
ROBERT KRIŽANIČ (VO Ptuj 1)
TAMARA PEKLAR KOROŠEC (VO Ptuj 2)
TOMISLAV KIRBIŠ (VO Ptuj 3)

V Sloveniji je osem volilnih enot, vsaka se deli na enajst volilnih okrožij (VO). Iz vsake volilne enote je v državni zbor izvoljenih 11 poslancev, skupaj torej 88. Dva dodatna poslanca v 90-članskem državnem zboru sta izvoljena v dveh posebnih enotah za volitve poslancev narodnih skupnosti (madžarske in italijanske).

Spremljajte volitve 2022 na n1info.si. #volitve #volitve2022 #n1slovenija

Spremljajte N1 na družbenih omrežjih FacebookInstagram in Twitter

Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.

Komentari

Vaš komentar