Znane so nominacije za filmske nagrade emmy 2022

Magazin 12. Jul 202218:56 > 13. Jul 2022 08:42
Delite:
Nagrade Emmy
Foto: PROFIMEDIA

V Hollywoodu so razkrili nominacije za prestižne filmske nagrade emmy. 74. podelitev nagrad se bo odvila 12. septembra.

Znane so nominacije za filmske nagrade emmy 2022. Največ nominacij si je prislužila serija HBO Succession (Nasledstvo, op. a.), in sicer 25. Sledi serija Ted Lasso z 20 nominacijami. V glavnih kategorijah so nominacije naslednje:

Najboljša dramska serija

Better Call Saul
Euphoria

Ozark
Severance
Squid Game
Stranger Things

Succession
Yellowjackets

Najboljša humoristična serija

Abbott Elementary
Barry

Curb Your Enthusiasm
Hacks
The Marvelous Mrs. Maisel
Only Murders in the Building

Ted Lasso
What We Do in the Shadows

Najboljša kratka serija

Dopesick
The Dropout

Inventing Anna
Pam & Tommy
The White Lotus

EMMY NAGRADE
Foto : Mario Anzuoni/REUTERS

Najboljši igralec v dramski seriji

Brian Cox, Succession
Lee Jung-jae, Squid Game
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Adam Scott, Severance

Jeremy Strong, Succession

Najboljša igralka v dramski seriji

Jodie Comer, Killing Eve
Laura Linney, Ozark
Melanie Lynskey, Yellowjackets
Sandra Oh, Killing Eve
Reese Witherspoon, The Morning Show
Zendaya, Euphoria
Zendaya
Foto : PROFIMEDIA

Najboljši igralec v humoristični seriji

Donald Glover, Atlanta
Bill Hader, Barry

Nicholas Hoult, The Great
Steve Martin, Only Murders in the Building
Martin Short, Only Murders in the Building
Jason Sudeikis, Ted Lasso

Najboljša igralka v humoristični seriji

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Quinta Brunson, Abbott Elementary
Kaley Cuoco, The Flight Attendant
Elle Fanning, The Great
Issa Rae, Insecure
Jean Smart, Hacks

emmy
Foto : PROFIMEDIA

Najboljši igralec v kratki seriji ali televizijskem filmu

Colin Firth, The Staircase
Andrew Garfield, Under the Banner of Heaven
Oscar Isaac, Scenes from a Marriage
Michael Keaton, Dopesick
Himesh Patel, Station Eleven
Sebastian Stan, Pam & Tommy

Najboljša igralka v kratki seriji ali televizijskem filmu

Toni Collette, The Staircase
Julia Garner, Inventing Anna
Lily James, Pam & Tommy
Sarah Paulson, Impeachment: American Crime Story
Margaret Qualley, Maid
Amanda Seyfried, The Dropout

Najboljša resničnostna/tekmovalna oddaja

The Amazing Race
Top Chef
RuPaul’s Drag Race
Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls
The Voice
Nailed It!

Najboljša pogovorna oddaja

Last Week Tonight With John Oliver
The Late Show With Stephen Colbert
Late Night With Seth Meyers
The Daily Show With Trevor Noah
Jimmy Kimmel Live!

Celoten seznam nominiranih si lahko pogledate TUKAJ.

 

Komentari

Vaš komentar