Oglaševanje

Streljanje v Louisiani terjalo smrtno žrtev, preiskava "še zdaleč ni končana"

author
STA
24. apr 2026. 07:02
Streljanje v Louisiani
Foto: @IgnoreCalls/INSTAGRAM/REUTERS

V včerajšnjem strelskem obračunu v ameriški zvezni državi Louisiana – že drugem v zadnjih nekaj dneh – je umrla ena oseba, več je ranjenih. Policija je incident opisala kot nameren spor in ne kot naključno nasilno dejanje. Preiskuje več ljudi, osumljenih vpletenosti v incident.

Oglaševanje

Po strelskem obračunu med dvema skupinama mladih v nakupovalnem centru v prestolnici ameriške zvezne države Louisiane Baton Rouge je v četrtek umrla ena oseba, več je ranjenih. Policija je v povezavi z obračunom aretirala pet ljudi, poroča televizija ABC.

Policija je incident opisala kot nameren spor med dvema skupinama in ne kot naključno nasilno dejanje. Mediji so sprva poročali o enem ali dveh strelcih in šestih ranjenih, medtem ko je policija navajala deset ranjenih, kasneje pa število znižala na pet.

Šef policije v Baton Rougeu T. J. Morse je na novinarski konferenci povedal, da je nasilje izbruhnilo po nesporazumu in da preiskujejo še več ljudi, osumljenih vpletenosti v incident. "Preiskava še zdaleč ni končana, verjamemo, da je vpletenih več ljudi," je dejal.

To je že drugi strelski napad v Louisiani v zadnjih dneh, potem ko je v nedeljo tam oče ubil osem otrok, od tega sedem svojih, ter hudo ranil soprogo in še eno žensko.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih