Oglaševanje

Mladoletnik ukradel e-skiro in namerno trčil v policista, ki ga je želel ustaviti

author
N1
11. maj 2026. 16:14
Električni skiro
Fotografija je simbolična. | Foto: PROFIMEDIA

Mladoletnik na območju Celja je med testno vožnjo pobegnil z e-skirojem, nakar sta ga opazila policista, ki sta ga poskušala ustaviti. Fant je pri tem namerno pospešil hitrost in trčil v policista, nato pa poskušal pobegniti, a neuspešno. Policista so zaradi hudih poškodb odpeljali v UKC Maribor.

Oglaševanje

Policisti so v nedeljo prejeli obvestilo občana, ki se je na območju Policijske postaje Slovenske Konjice dobil z mladoletnikom, ki se je zanimal za nakup njegovega e-skiroja. Ker ga je želel pred nakupom preizkusiti, mu je občan dovolil testno vožnjo. Fant se je z e-skirojem odpeljal in se ni vrnil na dogovorjeno mesto, so sporočili s Policijske uprave (PU) Celje.

Policista Policijske postaje Slovenske Konjice sta nato okoli 18. ure na parkirišču na zreškem območju opazila fanta, ki se je pripeljal z e-skirojem, ki je ustrezal opisu ukradenega. Ko ju je ta opazil, je močno pospešil hitrost in namerno trčil v policista, ki ga je poskušal ustaviti. Pri tem sta oba padla po tleh. Po padcu je skušal pobegniti, a mu je policist to preprečil.

Policista so po trčenju zaradi hudih poškodb odpeljali v UKC Maribor, kjer je ostal na zdravljenju, mladoletni povzročitelj pa se je pri padcu lažje poškodoval.

Kot so še sporočili s PU Celje, policisti zbirajo obvestila v smeri suma storitve kaznivega dejanja preprečitev uradnega dejanja ali maščevanje uradni osebi po 299. členu Kazenskega zakonika in hude telesne poškodbe po 123. členu Kazenskega zakonika. Prav tako še preverjajo vse okoliščine o tatvini e-skiroja.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih