Oglaševanje

Umrl je francoski pisatelj in scenarist Didier Decoin

author
STA
06. avg 2026. 11:39
Didier Decoin
Francoski pisatelj in nekdanji predsednik Gouncourtove akademije Didier Decoin. | Foto: PROFIMEDIA

Umrl je francoski pisatelj in scenarist Didier Decoin. Bil je nekdanji predsednik Akademije Goncourt, ki skrbi za promocijo francoske literature in podeljuje istoimensko nagrado. Pisatelj, ki je umrl v starosti 81 let, jo je prejel leta 1977.

Oglaševanje

Didier Decoin je veljal za enega najbolj vsestranskih francoskih romanopiscev svoje generacije. V svoji karieri je objavil več kot 40 del. Med najbolj znanimi so roman John l'Enfer, za katerega je tudi prejel nagrado Goncourt, zgodovinski roman Le Bureau des jardins et des etangs, postavljen na Japonsko v 12. stoletju, in roman Est-ce ainsi que les femmes meurent, v katerem je raziskoval umor Kitty Genovese v New Yorku.

Rodil se je leta 1945 kot sin filmskega režiserja Henrija Decoina. Poklicno kariero je začel kot novinar in pri 20 letih starosti objavil svoj prvi roman. V svojih delih se je pogosto dotikal zgodovinskih dogodkov, nenavadnih življenj in resničnih zločinov.

Decoin je bil tudi uspešen scenarist in je sodeloval z režiserji, kot so Marcel Carne, Robert Enrico in Henri Verneuil. Predsednik Akademije Goncourt, ki podeljuje najbolj znano literarno nagrado v Franciji, je bil od leta 2020 do leta 2024.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih