Simpatična čestitka indijskega veleposlanika v slovenščini (VIDEO)

Indijski veleposlanik v Sloveniji je v simpatičnem videoposnetku v izvrstni slovenščini čestital Sloveniji ob dnevu državnosti.
Oglaševanje
Ob dnevu državnosti je Slovencem čestital tudi indijski veleposlanik v Ljubljani Amit Narang.
"Prelepa slovenska himna Zdravljica nosi globoko sporočilo o miru in medsebojnem spoštovanju. Njeni brezčasni verzi nas opominjajo na svet, v katerem prepir iz sveta bo pregnan in kjer ne vrag, le sosed bo mejak," je v videoposnetku v odlični slovenščini dejal Narang. Dodal je, da danes ne praznujemo le slovenskega praznika državnosti, ampak tudi skupno željo po svobodnem in mirnem svetu.
Sloveniji so ob dnevu državnosti čestitali tudi nekateri drugi predstavniki tujih držav. Med drugim tudi ameriški državni sekretar Marco Rubio, ki je dejal, da partnerstvo med državama ostaja ključno za krepitev regionalne stabilnosti in energetske neodvisnosti.
Z današnjim praznikom ob dnevu državnosti, ki je tudi dela prost dan, zaznamujemo dogodke pred 35 leti, ko je takratna slovenska skupščina 25. junija 1991 po nekajletnih prizadevanjih sprejela ključne dokumente za osamosvojitev. Slovenija pa je svojo samostojnost in neodvisnost slovesno razglasila dan zatem na Trgu republike v Ljubljani, kjer je tedaj zaplapolala tudi slovenska zastava.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje