Tonin se poslavlja z vrha NSi, stranka bi šla v vlado tudi z Janšo
Predsednik NSi Matej Tonin je sporočil, da na septembrskem volilnem kongresu Nove Slovenije ne bo več kandidiral za predsednika stranke. Organi stranke so namreč danes sprejeli stališče, da bo NSi v vladi sodelovala z vsemi akterji, s katerimi lahko uresniči svoj program, torej tudi s prvakom SDS Janezom Janšo. "Po takšni razpravi mora vsak razumen politik potegniti določene konsekvence," je dejal Tonin. Stranka je namreč pod njegovim vodstvom sprejela sklep, da je v vladi, ki bi jo vodil Janša, več ne bo. Tonin se tako na septembrskem kongresu po sedmih letih poslavlja s čela NSi, za njegova najresnejša naslednika pa veljata podpredsednika stranke Jernej Vrtovec in Janez Cigler Kralj. Preberi več
Oglaševanje
Oglaševanje
Oglaševanje