Nova zlata medalja v Planici: slovenski skakalci postali svetovni prvaki

Šport 04. Mar 202318:14 0 komentarjev
Nordic Ski World Championships in Planica, Slovenia - 03 Mar 2023
PROFIMEDIA

Po posamični zlati medalji Timija Zajca na tekmi smučarskih skakalcev na veliki skakalnici na svetovnem prvenstvu v Planici je naslov svetovnih prvakov osvojila še slovenska moška skakalna ekipa.

Ekipa smučarskih skakalcev v sestavi Timi Zajc, Anže Lanišek, Lovro Kos in Žiga Jelar je osvojila naslov svetovnih prvakov. To je druga zlata medalja v zadnjih dveh dneh na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici, potem ko je včeraj svetovni prvak postal Timi Zajc.

Slovenski skakalci so na ekipni tekmi suvereno opravili z vso konkurenco. Že v prvi seriji so pred drugouvrščeno Norveško vodili za skoraj 10 točk, v drugi seriji sta po prvem skoku Avstrija in Norveška skočili pred naše, vendar so naši skakalci silovito odgovorili in prepričljivo slavili naslov svetovnih prvakov. Norveško so premagali za kar 12,9 točke. Tretje mesto je s skoraj 40 točkami manj od Slovenije osvojila Avstrija.

Več podrobnosti: Slovenski skakalci postali svetovni prvaki!