Oglaševanje

Luka Dončić Lakersom pokazal igrišče, kjer je kot otrok igral košarko (FOTO)

Kaya Kamenarič
23. avg 2026. 12:19
Luka Dončić in LA Lakers na igrišču v Savskem naselju
Foto: Borut Živulović/Bobo

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je ekipo LA Lakers danes peljal v Savsko naselje, na igrišče, kjer je kot otrok igral košarko in ga pred leti tudi obnovil.

Oglaševanje

Množica oboževalcev je danes Luko Dončića in njegovo ekipo Los Angeles Lakers pričakala ob košarkarskem igrišču v Savljah. Gre za igrišče, kjer je Dončić v otroških letih nabiral prve košarkarske izkušnje.

Po podpisu pogodbe s klubom Dallas Mavericks je Dončić obljubil, da bo pomagal pri obnovi igrišča v Športnem parku Savsko naselje, kjer je še pri 17-letnih s prijatelji iz soseščine zabijal koše. Prenova je stekla pod okriljem 2K Foundations, leta 2021 pa ga je takrat 22-letni Dončiću tudi slavnostno otvoril.

Luka Dončić in LA Lakers na igrišču v Savskem naselju
Luka Dončić in LA Lakers na igrišču v Savskem naselju
Luka Dončić in LA Lakers na igrišču v Savskem naselju
+ 8

Ob otvoritvi je dejal, da je vesel, da je mladim lahko omogočil, da se razvijajo v košarki. Spomnil se je tudi trenutkov, ko je tam kot sedemletni deček vsak dan igral košarko, so takrat poročali slovenski mediji.

Na družbenem omrežju Instagram je objavil tudi skupinsko fotografijo ekipe na igrišču in pripisal: "Domače igrišče" (Home court). Dodal je tudi emotikon srca.

Luka Dončić in Lakersi na Dončićevem igrišču
Foto: Luka Dončić/Instagram story

Lakersi so z mladimi košarkaši metali na koš, nekateri oboževalci pa so dobili avtograme. Po obisku igrišča so se nato s črnimi kombiji odpeljali na trening v ljubljanske Stožice, poroča 24ur.com.

Včeraj veslali in igrali golf na Bledu

Kot smo že poročali, je Dončićeva ekipa v Slovenijo sicer prispela že v četrtek. Po bolj mirnem prvem dnevu jim je "vodnik" Dončić v petek pripravil bolj pester program.

Luka Dončić in člani ekipe Los Angeles Lakers so prispeli v Vilo Zlatorog na Bledu
Foto: Borut Živulović/F.A.BOBO

Najprej so imeli trening v dvorani Stožice, nato pa so si ogledali Ljubljanski grad in se odpravili na kosilo, poroča 24ur.com. Po vožnji z Ladjico so večerjali v eni od elitnih restavracij v Ljubljani, nato pa jih je Dončić odpeljal še na zabavo v enega izmed klubov v središču prestolnice.

Včeraj so nato obiskali Bled, kjer so veslali po jezeru in se pomerili v igri golfa.

Ekipa bo sicer v Ljubljani ostala še do ponedeljka.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih