
Na ptujskem okrožnem sodišču se je danes nadaljevalo sojenje 38-letnemu Tomažu Arkliniču iz Markovcev. Obdolžen je sodelovanja pri umoru svoje žene, ki jo je lanskega marca ubila Aleksandra Škamlec in umor tudi priznala. Na sojenju so pričali družinski prijatelji in sorodniki umorjene, mnenje pa je podala tudi sodna izvedenka patologije.
Sodna izvedenka patologije Tina Čakš Golec je pojasnila, da je bila žrtev zabodena enajstkrat, od tega usodno v vrat. Po njenih besedah je vbod v vrat prerezal arterijo, kar je povzročilo obilno krvavitev. Na telesu so bile tudi druge poškodbe, med njimi devet vbodnin in dve vreznini, nekatere od teh so bile obrambne rane. Možnost preživetja bi bila mogoča le ob pravočasni zdravniški pomoči, vendar malo verjetna, je dejala.
Sestra umorjene matere štirih otrok je na sojenju opisala dogodke po sestrinem izginotju in vpliv tragedije na družino. Poudarila je, da je bil obdolženi Tomaž Arklinič ob izginotju soproge hladen in ni želel takoj prijaviti policiji, da je pogrešana. Medtem ko so drugi sodelovali v iskalnih akcijah, se jih ni udeležil, naslednji dan pa je odšel v službo. Po njenih besedah ga je bolj kot pogrešana žena skrbelo za praktične zadeve, kot sta hiša in dopust.
Umorjeno je sestra opisala kot predano mater, ki je ob službi in skrbi za družino vodila brezhibno gospodinjstvo. S sestro in mamo je bila v vsakodnevnem stiku. Sama ni opazila znakov težav v sestrinem zakonu, le napetosti med njeno družino in obtoženčevimi starši. Kljub temu sestra po njenih besedah ni omejevala stikov otrok ali moža s starši, je dodala.
Tudi teta umorjene je pričala, da je bila žrtev predana mati, ki ni uživala alkohola. Obtožencu je očitala, da je po njenem izginotju lagal in jo poskušal očrniti. Družinska prijateljica obdolženca pa je v pričanju izrazila presenečenje in zgroženost nad njegovim ravnanjem.
Aleksandra Škamlec, obtoženčeva sodelavka, s katero je bil Arklinič v intimnem razmerju, je umor njegove žene na ločenem sojenju priznala in bila decembra lani obsojena na 28 let zapora. Tožilstvo se je na višino kazni pritožilo, saj je zahtevalo 30 let zapora, tako da sodba še ni pravnomočna.
Glavna obravnava na sojenju Arkliniču, ki trdi, da ni kriv, se bo nadaljevala 27. februarja.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!