
Nekateri potniki, ki so v torek prispeli na brniško letališče, so morali pred izkrcanjem dobro uro in pol čakati na letalu. Preverili smo, kaj se je dogajalo.
Oglaševanje
V uredništvo smo prejeli sporočilo bralca, ki nam je pojasnil, da naj bi jih po pristanku na brniškem letališču približno uro in pol zadrževali na letalu. Pri upravljavcu letališča Fraportu Slovenija smo preverili, kaj se je dogajalo.
Kot so pojasnili v podjetju, je bilo za čakanje krivo vreme. Torek je namreč prinesel nevihte, točo, močan veter in ponekod celo sneg.
"Ob nevihtah in drugih vremenskih pojavih na Letališču Ljubljana izvajamo predpisane varnostne protokole, katerih glavni cilj je zagotavljanje varnosti potnikov, zaposlenih, letal in infrastrukture," so sporočili.
Operativne službe namreč ves čas spremljajo vremenske razmere ter delujejo v skladu z mednarodnimi letalskimi standardi in postopki.
"Ker lahko nevihta v okolici oz. na letališču predstavlja resno nevarnost za zaposlene in potnike na glavni letališki ploščadi, tako v primerih alarma za nevihto začasno ustavimo oskrbo letal, saj se morajo vsi, ki se zadržujejo ali delajo na odprtih površinah med trajanjem nevihte, takoj umakniti na varno," so razložili.
Takoj po preklicu alarma za nevihto pa so postopki oskrbe letal ponovno vzpostavljeni, so še dodali.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje