Pod vodstvom Slovenca odkrili pozabljeno majevsko mesto (FOTO)
Arheologi so na mehiškem polotoku Jukatan pod gostim rastjem odkrili več kot 1.300 let staro majevsko mesto. Minanbé, kakor so mesto poimenovali, se razprostira na okoli 15 hektarjih, v njem pa so bili med drugim trgi, svetišča, palače, polja in celo piramida. Ekipo, ki je mesto odkrila, pa je vodil slovenski arheoastronom dr. Ivan Šprajc. Preberi več
Oglaševanje
Oglaševanje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje