Oglaševanje

Požar v bližini Lipice pogašen, gasilci preventivno zalivajo rob požarišča

author
STA
13. avg 2026. 11:39
Gasilci v Žirovnici po vetrolomu
Fotografija je simbolična | Foto: Nik Bertoncelj/F.A.BOBO

Požar, ki je v sredo zajel del gozdnato-travnatega območja, ki leži med Kobilarno Lipica in mejo z Italijo, so gasilci zvečer pogasili, danes pa iz preventivnih razlogov zalivajo t. i. požarno linijo.

Oglaševanje

Požar v bližini Lipice, ki je izbruhnil v sredo in zajel približno 4,5 hektarja površin, je pogašen, gasilci pa danes preventivno nadzirajo in zalivajo rob požarišča. Kot je za STA danes povedal Alan Pale iz Zavoda za gasilno in reševalno službo (ZGRS) Sežana, je požar gasilo 77 gasilcev iz Slovenije, pomagali so tudi italijanski gasilci.

Požar je zajel del gozdnato-travnatega območja, ki leži med Kobilarno Lipica in mejo z Italijo, najverjetneje ga je zanetil udar strele v torkovi nevihti.

V akciji so sodelovali gasilci ZGRS Sežana in prostovoljnih gasilskih društev Sežana, Lokev in Povir, tečajniki usposabljanja za gašenje požarov v naravnem okolju, pa tudi predstavniki Policijske postaje Sežana, zavoda za gozdove in uslužbenci Kobilarne Lipica. Pri gašenju so sodelovali tudi italijanski poklicni gasilci.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih