V bližini Gardskega jezera zaradi požara evakuirali več kot 200 ljudi

Na zahodni obali Gardskega jezera je v petek izbruhnil večji gozdni požar, ki ga gasilci še niso obvladali. Lokalne oblasti iz previdnosti evakuirale več kot 200 ljudi.
Oglaševanje
Zaradi obsežnega gozdnega požara na območju občine Tignale na zahodni obali Gardskega jezera, so tamkajšnje oblasti iz previdnosti evakuirale več kot 200 ljudi, med njimi tudi številne turiste, so danes sporočili italijanski gasilci, poročajo tuje tiskovne agencije.
Gasilci so sporočili, da se je požar v petek zvečer in nato ponoči hitro razširil po hribovitem območju nad obalo jezera. Številne ekipe gasilcev se s požarom borijo tudi danes, a za zdaj jim ga ni uspelo obvladati. Pri gašenju pomagajo tudi letalo in helikopterji.
"Prizadevanja so trenutno osredotočena na zajezitev požarnih front in zaščito več stanovanjskih stavb," so sporočili gasilci, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
#Brescia, proseguono le operazioni dei #vigilidelfuoco per l'incendio boschivo a Tignale, iniziato ieri sera. Nella notte evacuate 200 persone da abitazioni e un residence. Sul posto squadre di terra e due Canadair della flotta aerea nazionale#8agosto pic.twitter.com/ENqkcSEKJw
— Vigili del Fuoco (@vigilidelfuoco) August 8, 2026
Območje Gardskega jezera, ki je največje italijansko jezero, je ena od najbolj priljubljenih turističnih destinacij v državi.
V Italiji se tako kot v velikem delu preostale Evrope spopadajo z dolgotrajnim vročinskim valom s temperaturami, ki pogosto presežejo tudi 40 stopinj Celzija. Visoke temperature naj bi vztrajale do sredine meseca.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje