Oglaševanje

V Venezueli po uničujočih potresih iz ruševin rešili 11-letnika, mrtvih že več kot 1.430

author
STA
28. jun 2026. 08:13
Venezuela
Pogled iz zraka prikazuje stavbe, uničene v potresih v mestu Caraballeda v zvezni državi La Guaira v Venezueli. | Foto: Miguel Medina/via REUTERS

V Venezueli so v soboto, 72 ur po uničujočih potresih, ki sta v sredo prizadela državo, izpod ruševin rešili 11-letnega dečka. Po zadnjih podatkih sta potresa terjala najmanj 1.430 smrtih žrtev, več kot 50.000 ljudi še pogrešajo.

Oglaševanje

"Pred nekaj minutami so v Caraballedi izpod ruševin rešili 11-letnega dečka, vsako življenje je upanje za Venezuelo," je na omrežju X zapisala začasna predsednica Delcy Rodriguez, ki je objavila tudi video posnetek reševanja dečka.

Že v petek zvečer so izpod ruševin rešili 18 dni starega novorojenčka in njegovo mater.

"Večinoma zdaj izkopavamo trupla brez znakov življenja, ampak hvala Bogu včasih še najdemo preživele," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP povedal reševalec v mestu Playa Grande.

V dveh zaporednih potresih, ki sta v sredo prizadela sever države in imela magnitudo 7,2 ter 7,5, je po zadnjih podatkih oblasti umrlo najmanj 1.430 ljudi, več kot 50.000 jih še vedno pogrešajo. Potres je po podatkih ZN prizadel sedem milijonov ljudi.

Teme

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje

Spremljajte nas tudi na družbenih omrežjih