SID banka s 100-milijonsko zadolžitvijo za financiranje slovenskega gospodarstva

Gospodarstvo 20. Jun 202311:28 1 komentar
SID banka
Žiga Živulovič jr./Bobo

SID banka je z nemško razvojno banko sklenila novo pogodbo o zadolžitvi v znesku 100 milijonov evrov. Zadolžitev bo namenjena financiranju naložb in poslovanja mikro, malih in srednje velikih podjetij ter MID Cap podjetij.

SID banka je z nemško razvojno banko KfW sklenila novo, že šesto pogodbo o dolgoročni zadolžitvi. Zadolžitev v znesku 100 milijonov evrov bo namenjena financiranju naložb in poslovanja mikro, malih in srednje velikih podjetij ter MID Cap podjetij (podjetja s srednje veliko tržno kapitalizacijo), so danes sporočili iz te slovenske razvojne banke.

Kot so zapisali v sporočilu za javnost, na ta način nadaljujejo svoje poslanstvo zagotavljanja ugodnih virov financiranja za slovensko gospodarstvo, saj bodo ta sredstva uporabili prek obstoječega programa za neposredno financiranje obratnih sredstev in naložb malih in srednje velikih ter mid-cap podjetij.

Posojilo primer uspešnega modela sodelovanja

S KfW sodelujejo že vrsto let, in sicer tako na področju pridobivanja ugodnih dolgoročnih virov kot tudi krepitve sodelovanja na drugih področjih razvojnega bančništva ter izmenjave najboljših praks za podporo gospodarstvu, so spomnili.

Prvo zadolžitev v višini 20 milijonov evrov za financiranje priprave na izvoz malih in srednje velikih podjetij (MSP) je SID banka uspešno realizirala že leta 1999, to pa je bila tudi njena prva zadolžitev v tujini.

“Dolgoročno odlično sodelovanje z nemško razvojno banko KfW, s čimer se je SID banka v dobrih 24 letih zadolžila za 280 milijonov evrov, je poleg ugodnih virov financiranja SID banki prineslo tudi dragocene izkušnje izmenjave dobrih praks razvojnega bančništva. SID banka s tem znova dokazuje, da z uporabo ugodnih mednarodnih virov omogoča rast in razvoj slovenskih podjetij in pospešuje konkurenčnost slovenskega gospodarstva,” je sklenitev pogodbe pospremil predsednik uprave Borut Jamnik.

Članica izvršnega odbora KfW Katharina Herrmann pa je ocenila, da je novo globalno posojilo SID banki primer uspešnega modela sodelovanja med evropskimi spodbujevalnimi in razvojnimi bankami. “Izzivi trajnostne transformacije se ne ustavijo na državnih mejah. Združevanje virov in znanj kot tudi izmenjava izkušenj z našimi evropskimi partnerji so pomembni dejavniki pri premagovanju teh izzivov,” je navedla.

Vse N1ajboljše: Kaj se dogaja v zakulisju N1?

Spremljajte N1 na družbenih omrežjih FacebookInstagram in Twitter

Naložite si našo aplikacijo: na voljo za android in za iOS.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje