Po odstopu Lavreta ima slovenjgraška bolnišnica začasnega direktorja

Slovenija 14. Mar 202413:31 2 komentarja
Zaposleni v slovenjgraški bolnišnici
Zaposleni v slovenjgraški bolnišnici (Foto: Aleš Uršej/KNMedia/BOBO)

Vodenje Splošne bolnišnice Slovenj Gradec je z današnjim dnem kot v. d. direktorja prevzel Ksandi Javornik, ki je bil doslej v bolnišnici zaposlen kot pomočnik direktorja za poslovno-pravne zadeve in nemedicinske dejavnosti. Razpis za iskanje direktorja bolnišnice s polnimi pooblastili bo predvidoma objavljen v kratkem.

Ksandi Javornik začasno vodenje bolnišnice prevzema od dosedanjega direktorja bolnišnice Janeza Lavreta. Ta je eno leto pred iztekom mandata svetu zavoda v začetku februarja podal odpoved pogodbe o zaposlitvi na mestu direktorja bolnišnice. Članom sveta zavoda je nato na seji 15. februarja v pojasnilih odstopa med drugim navedel neodzivnost ustanovitelja glede pomembnih točk za bolnišnico in podcenjenost nekaterih zdravstvenih storitev.

Razpis za direktorja Splošne bolnišnice Slovenj Gradec bo predvidoma objavljen v kratkem, je potrdil predsednik sveta Primož Stošicki.

Bolnišnica že nekaj časa v finančnih težavah

Slovenjgraška bolnišnica se sicer že nekaj časa sooča z negativnim poslovanjem in finančnimi težavami. Letno poročilo bolnišnice za lani kaže, da je bolnišnica leto sklenila s 3,9 milijona evrov primanjkljaja ob realiziranih 64,8 milijona evrov prihodkov. Plan za lani je sicer predvideval dobrih 70 milijonov evrov prihodkov. Finančni načrt za letos predvideva uravnoteženo poslovanje s skupno 73,8 milijona evrov prihodkov.

O aktualnih razmerah na področju organizacije dela zaradi stavke zdravnikov in finančnem poslovanju bolnišnice je v torek na delovnem sestanku s poslovodstvom bolnišnice govorila tudi ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel. Ta dan se je med drugim udeležila odkritja temeljnega kamna za izgradnjo prizidka k Zdravstvenemu domu Slovenj Gradec.

Ob tem je v izjavi medijem potrdila, da je za petek sklican sestanek glede izvajanja nujne medicinske pomoči v regiji. Po njenih besedah je treba najti optimalno rešitev, da bo urgentni center, ki je v prostorih bolnišnice, optimalno deloval. “To zahteva sodelovanje vseh zdravnikov, predvsem zdravstvenega doma, bolnišnice in ostalih zdravstvenih domov na Koroškem,” je med drugim dejala ministrica.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje