Papež znova pozval k miru: Ne smemo se sprijazniti z nasiljem

Papež Leon XIV. je v soboto ob zaključku zasedanja kardinalov v Vatikanu pozval k miru. "Bog želi mir za vsak narod in vsako državo. Zato se ne smemo sprijazniti z nasiljem. Nasilje ne bo imelo zadnje besede," je dejal.
Oglaševanje
Kardinali z vsega sveta so na izrednem konzistoriju od petka razpravljali o različnih globalnih izzivih, s katerimi se sooča Cerkev.
Že ob začetku srečanja je v pridigi v baziliki svetega Petra papež dejal, da mednarodne napetosti in konflikti "resno prizadenejo človeško družino". V zaključnem nagovoru v soboto pa je dejal: "Bog še naprej odpira poti sprave in miru. Naša odgovornost je, da po teh poteh hodimo s pogumom in pomagamo svetu, da jih prepozna."
To je že drugič, da je papež od svoje izvolitve maja 2025 na posvetovanja o globalnih izzivih sklical vseh 241 kardinalov. Po prvem izrednem konzistoriju januarja je napovedal, da bo nadaljeval to obliko dialoga.
Za razliko od običajnih konzistorijev, ki se lahko odvijajo večkrat na leto, so na izredni konzistorij poklicani vsi kardinali, ne le tisti, ki prebivajo v Rimu. Konzistorij velja za najpomembnejše svetovalno telo papeža.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje
Oglaševanje
Najbolj brano
Oglaševanje
Oglaševanje
Najnovejše
Oglaševanje