Ekipa Forbes Slovenija se predstavi: kdo so članice in člani uredništva

Gospodarstvo 13. Nov 202305:36 4 komentarji
Ekipa Forbes Slovenija
Foto: Aljaž Uršej/N1

Svetovno znani in vplivni poslovni medij Forbes deluje v več kot 70 državah. Od jutri tudi v Sloveniji. Slovenski javnosti bomo prinašali najboljše zgodbe, ki jih pišejo Forbesovi novinarji po svetu, ter koristne in kakovostne informacije, ki jih bo pripravljala ekipa petih novinark in novinarjev.

Kdo so članice in člani uredništva?

Andreja Lončar ([email protected]) je znano ime v gospodarskem novinarstvu, še posebej dobro jo poznajo finančni ministri. Je namreč ves čas na preži, kako se porablja davkoplačevalski denar. Natančno analizira vse ukrepe in odločitve, ki pridejo iz vladnih kabinetov, in od ministrov nepopustljivo terja odgovore. Njena druga specialnost je energetika, področje, ki je postalo še posebej vroče z energetsko krizo.

Andreja Lončar
Andreja Lončar (Foto: Aljaž Uršej/N1)

Marko Rabuza ([email protected]) predvsem sledi tehnološkim novostim in podrobno spremlja trg poslovnih in zasebnih nepremičnin, ki so najpogostejša naložba Slovencev. Njegovo zadnje veliko razkritje je zaplet pri gradnji bohinjskega hotela Zlatorog, ker sklad kmetijskih zemljišč in gozdov po dolgih 30 letih zahteva vrnitev zemljišča. Marko je karierno pot začel že v študentskih letih, najprej kot športni novinar.

Marko Rabuza
Marko Rabuza (Foto: Aljaž Uršej/N1)

Aljoša Črnko ([email protected]) se je kot novinar začel kaliti pred štirimi leti. Posveča se predvsem podjetništvu. Zanima ga, kaj podjetja razvijajo, kdo ima prebojne rešitve. Piše tudi o trgu dela, nepremičninah, tehnologijah, tudi o davkih. Tako je na primer izračunal, koliko solidarnostnega prispevka, ki je bil nato sicer ukinjen, bomo plačali, ko od finančnega ministrstva teh izračunov nismo mogli dobiti.

Aljoša Črnko
Aljoša Črnko (Foto: Aljaž Uršej/N1)

Jan Artiček ([email protected]) se osredotoča predvsem na tuje trge. Spremlja, kako se gibljejo cene nafte in zakaj, kaj se dogaja s surovinami, še zlasti ključnimi za zeleni prehod, katere delnice so vroče in katere padajo. Pozorno spremlja tudi mednarodna podjetja, ki izstopajo s svojimi poslovnimi potezami. Jan je v novinarstvu od leta 2018. Poleg gospodarskih tem ga zanimajo tudi vsebine s področja kulture.

Jan Artiček
Jan Artiček (Foto: Aljaž Uršej/N1)

Urednica sem Bojana Humar ([email protected]). Z novinarstvom se ukvarjam od leta 1995. Večino svoje kariere sem delala v poslovnem mediju Finance, kjer sem pokrivala različna področja in leta 2008 prejela nagrado InJo za poročanje o inovacijah. V dobrih dveh desetletjih sem zasedala tudi različna uredniška mesta. Preden sem se pridružila ekipi Financ, sem v zunanjepolitični redakciji dnevnika Delo poročala o političnem dogajanju na Balkanu.

Bojana Humar
Bojana Humar (Foto: Aljaž Uršej/N1)

Verjamem v ekipo! Zavezani smo profesionalnim standardom, kjer ni prostora za nepreverjene informacije in senzacionalizem.

Z Andrejo, Markom, Aljošo in Janom se bomo trudili ustvarjati najboljše vsebine za bralke in bralce, ki vas hkrati vabim, da nam pišete na uredniš[email protected]. Povejte nam, o čem si želite brati, kaj vas moti in kaj zanima. Veseli bomo vsakega predloga, ki bi prispeval k boljši vsebini.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje